Chcąc uniknąć dewastacji domu oraz późniejszego kosztownego remontu, warto skorzystać z usługi polegającej na wykrywaniu źródeł potencjalnych wycieków z instalacji domowych za pomocą termowizji, elektroakustyki lub techniką gazu znacznikowego.

Państwa zlecenie jest każdorazowo indywidualnie analizowane pod kątem doboru odpowiedniej metodologii pomiaru, która pozwoli jak najszybciej i najbardziej ekonomicznie osiągnąć zamierzony cel.

Wykrywanie wycieków metodą badania termowizyjnego

Metoda badania termowizyjnego - można zlokalizować stosunkowo duże wycieki wody o wielkości. 0,5-1,0 litrów na godzinę. Dlatego też najmniej problemów występuje przy wykrywaniu wycieków z instalacji ogrzewania podłogowego, a najtrudniejsze bywa poszukiwanie wycieków z kanalizacji, gdzie trudno jest zapewnić odpowiednio duże natężenie przepływu gorącej wody. Dodatkowym utrudnieniem podczas badania termowizyjnego bywa brak dostępu do ścian, stropów lub posadzki spowodowany trwałą zabudową (np. ścianki działowe, meble i wyposażenie), których na czas badania nie można usunąć. W takich przypadkach bardzo istotne staje się doświadczenie osoby wykonującej badanie.

Wykrywanie wycieków metodą gazową

Próba szczelności gazem znacznikowym – to najważniejsze badanie w całym procesie lokalizacji miejsca nieszczelności w instalacji. Gaz znacznikowy nie ma koloru ani zapachu. Jest bezpieczny dla otoczenia i przebywających ludzi budynku. Wieloletnie doświadczenie i nowoczesne detektory gazu pozwalają na szybkie i nie inwazyjne zlokalizowanie wycieków i nieszczelności.

Próba szczelności dachów płaskich i tarasów

Profesjonalne badanie szczelności dachu.

Próba szczelności dachu tarasu to niezwykle mało inwazyjny, a zarazem skuteczny sposób weryfikacji szczelności poszycia dachowego dachu płaskiego czy tarasu. Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz najnowszych technologiach metody badania szczelności dachów i tarasów każdorazowo dostosowujemy do konkretnej potrzeby. Nasi technicy to wykwalifikowana kadra z uprawnieniami do prac alpinistycznych jak i na dachach płaskich i skośnych.